BRIGÁDA

Na této stránce najdete aktualizované informace k nejbližší plánované brigádě na dvorci Curia Vitkov. Uvítáme všechny pomocníky, kteří se rozhodnout přiložit ruku k dílu:

 

Kdy:

Čtvrtek 8.5. až neděle 11.5.2014. Dorazit můžete kdykoli od středy večer po neděli ráno, jak vám čas a chuť dovolí.

Kde je sraz:

Přímo na dvorci Curia Vitkov - Horní Vítkov u Chrastavy - viz. Kudy k nám? S ohledem na probíhající opravu a uzávěrku silnice z Chrastavy do Horního Vítkova doporučujeme jet vrchem - směr Liberec-Frýdlant a v Albrechticích na kopci uhnout na Vítkov. Pokud pojedete přece jen po dálnici od Liberce - sjeďte hned prvním sjezdem do Chrastavy, protože ten hlavní v Chrastavě je uzavřený a objížďka by vás táhla až do Bílého Kostela a zpátky. Když dojedete do Vítkova, tak cca 200m za bytovkama je křižovatka, kde se dáte doprava nahoru ke starému zbořenému kravínu a pak doleva zadem na Curii. Stavaři tu starou rozbitou cestu vyspravili novým štěrkem a drtí, takže se tamtudy dá projet lépe než tomu bývalo dřív, jen je třeba na to myslet a včas odbočit.

Co se bude dělat:

1. roubení konstrukce stodoly (která bude uvnitř sloužit jako stabilní hospoda pro naše akce) z již odkorněných kuláčů.
2. pokrývání doškové střechy domu dole v řemeslnické osadě
3. zbude-li nějaký čas tak drobné opravy, výplety, vysprávky, úklid aj.

Práce nebude příliš náročná - uživíme i nadšence bez zkušeností - jen je jí poměrně hodně. Proto jsme se rozhodli uspořádat neobvykle dlouhou brigádu, kdy se první brigádníci začnou sjíždět už ve středu v podvečer a akce končí v neděli odpoledne. Samozřejmě můžete přijet kdykoli během té doby a zůstat tak dlouho jak vám čas, chuť a energie vydrží.

Zázemí a zábava:

Jí se individuálně z vlastních zásob (nakupovat lze dole v Chrastav v supermarketu, drobnější nákupy pak v místním Vítkovském koloniálu), máme k dispozici společné ohniště, velkou zásobu dřeva a pokud bychom se rozhodli pro nějaké společné vaření i vhodné nádoby. Hospoda dole ve Vítkově je bohužel definitivně zavřená, ale pokud dostanete chuť na lepší jídlo, lze si zajet do Chrastavy, nahoru do Albrechtic či Nové Vsi. Budeme však mít na akci pípu s chlaďákem a čepují se jednak Únětice a jednak Svijany... Zábava pak dle vašeho vkusu, chuti...

Spí se buď ve vlastních stanech (pokud trváte na soukromí), případně lze po dohodě přespat v některé z našich budov či přístřešků. Pitná i užitková voda a záchody (suché) jsou zajištěny.

vecer

Kalendář

TOPlist